سایت کوین پیمنت برای کاربران خود ایمیلی فرستاده است، مبنی بر اینکه این سایت، حساب کیف پول کاربرانی که در هر کدام از 24 کشوری که در این ایمیل آمده است، باشند را برای همیشه غیرفعال و مسدود خواهد کرد. یکی از این کشورها، کشور ایران است؛ بنابراین دوستانی که در این سایت حساب کیف پول باز کرده اند و مبالغی را در این حساب ذخیره کرده اند، باید این مبالغ را به حساب های دیگر خود در سایت های دیگر بفرستند. این دوستان تنها کمتر از 30 روز فرصت دارند تا حساب خود را منتقل کنند. پس شما باید در این بیست و چند روزه باقیمانده، ارزهای دیجیتال خود یا توکن ها و یا هر چیز دیگری را، از حساب خود بیرون بیاورید و به حساب و کیف پول دیگری منتقل کنید. برای این کار می توان از سایت هایی مانند بلاک چین و یا کریپتونیتور و دیگر سایت های کیف پولی را که می شناسید و معتبر هستند، استفاده کرد.

سرویس پرداخت و کیف پول‌ ارز دیجیتال کوین‌پیمنتز (CoinPayments)، با ارسال اطلاعیه‌ای به کاربران خود اعلام کرد که خدمات خود را برای ساکنین یک‌سری از کشورها از جمله ایران مسدود خواهد کرد.

به گزارش ارزدیجیتال، کوین‌پیمنتز، یکی از سایت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت و کیف‌پول ارزهای دیجیتال که کاربران ایرانی زیادی از آن برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود، مخصوصا ریپل، استفاده می‌کنند، با ارسال ایمیلی به کاربرانش اعلام کرد که دسترسی خدمات خود را به روی ساکنین چند کشور از جمله ایران می‌بندد.

کاربران ثبت‌نامی کشورهای نام‌برده در ایمیل، تنها ۳۰ روز فرصت دارند تا دارایی‌های خود را به کیف پول دیگری منتقل کنند.

متن اطلاعیه ارسالی به شرح زیر است:

    کوین‌پیمنتز خدمات خود را در کشورهای زیر می‌بندند.

    افغانستان، الجزایر، ساموآی آمریکا، بوسنی، کامبوج، بنگلادش، جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره‌‌شمالی)، جمهوری کنگو، اریتره، ایران، عراق، اردن، لائوس، لبنان، لیبی، نپال، پاکستان، قطر، سومالی، سودان، سوریه، وانواتو، یمن، زامبیا.

    همچنین ایالت‌های زیر در ایالات متحده آمریکا:

    نیویورک، واشینگتن

 

تصویر ایمیل ارسالی به کاربران کوین پیمنتز

در ادامهٔ اطلاعیه گفته می‌شود کاربرانی که در هر یک از کشورهای ذکرشده ثبت‌نام کرده‌اند، ظرف مدت ۳۰ روز از زمان دریافت ایمیل، باید مبالغ خود را به یک کیف پول دیگر انتقال دهند.

    در صورتی که حساب شما در یکی از کشورهای مذکور ثبت شده است، از تاریخ دریافت این ایمیل، ۳۰ روز فرصت دارید تا وجوه خود را به یک کیف پول دیگری خارج کنید.

همچنین در ایمیل ارسالی به این نکته اشاره شده است که در صورت از دست دادن ضرب‌الاجل ۳۰ روزه، کاربران مسدودشده می‌توانند برای خارج کردن دارایی‌هایشان، تیکت پشتیبانی ارسال کنند.

    در صورتی که زمان‌بندی ۳۰ روزه را از دست دادید: لطفا با استفاده از تیکت پشتیبانی با کوین‌پیمنتز تماس بگیرید تا یکی از اپراتورهایمان، وجوه باقیمانده را به آدرس کیف پول انتخابی شما منتقل کند.

در پایان، این اطلاعیه تاکید می‌کند که حساب تمامی کاربران ثبت‌نامی در کشورهای اعلام‌شده، غیرفعال خواهد شد.

    لطفا توجه داشته باشید که تمام حساب‌های ثبت شده در هر یک از محل‌های مذکور، برای همیشه غیرفعال خواهد شد.

در هفته‌های اخیر، این چندمین بار است که کسب‌وکارهای ارز دیجیتال، خدمات خود را برای بعضی از کشورها مسدود می‌کنند. قبل از این سایت‌های بزرگی هم‌چون لوکال‌بیت کوینز و بایننس هم، اقدامات مشابه‌ای را صورت داده بودند.

منابع:

سایت کیف پول کوین پیمنت

ارز دیجیتال