همانطور که در یکی از خبرهای قبلی گفته شده بود، پیش فروش توکن های بیت تورنت یا BBT به زودی در صرافی بایننس آغاز می شود و از آنجایی که عملیات خرید توکن های بیت تورنت تنها با دو ارز دیجیتال ترون و بایننس کوین انجام می شود، باعث شده است تا این دو کوین رشد قابل ملاحظه ای پیدا کنند. اینک این پیش فروش آغاز گشته است و میزان بالایی از این توکن ها تنها در ظرف 15 دقیقه در صرافی بایننس به فروش رفته است.

فروش توکن بیت تورنت (BTT) از روز ۸ بهمن در پلتفرم Binance Launchpad آغاز شد و کمتر از ۱۵ دقیقه ۵۰ میلیارد توکن BTT به ارزش ۷.۱ میلیون دلار فروخت. بایننس این خبر را در بلاگ رسمی خود اعلام کرد.

بیت تورنت یک پروتکل همتا به همتا برای اشتراک گذاری فایل هاست که به کاربر اجازه می دهد فایل هایی نظیر موسیقی یا فیلم را در اینترنت توزیع کنند و به اشتراک بگذارند.

توکن BTT براساس توکن TRC-10 ترون است و کلاینت های بیت تورنت، چه افرادی که خدمات ارائه می دهند و چه افرادی که خدمات دریافت می کند می توانند در پلتفرم آن به منظور اشتراک گذاری منابع خود با این توکن معامله کنند.

توکن های بیت تورنت در دو بخش همزمان در Binance Launchpad به فروش رفت. یک بخش مخصوص خریدارانی بود که از توکن بایننس کوین (BNB) استفاده می کردند و بخش دیگر مخصوص خریدارانی بود که قصد خرید با ترون (TRX) را داشتند. طبق اطلاعاتی که بایننس منتشر کرد هر توکن به قیمت ۰.۰۰۰۱۲ دلار بود.

جاستین سان مدیرعامل و بنیانگذار ترون در توییتر خود بیان کرد:

این خبر رسمی است. در بخش فروش با توکن BNB تمام ۲۳.۷۶ میلیارد توکن بیت تورنت (BTT) در عرض ۱۳ دقیقه و ۲۵ ثانیه فروخته شد. همچنین در بخش فروش با توکن ترون تمام ۳۵.۶۴ توکن BTT در عرض۱۴ دقیقه و ۴۱ ثانیه فروخته شد.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل و بنیانگذار بایننس بیان کرد که این فروش ممکن است خیلی زود به پایان برسد و همچنین در توییت دیگری بیان کرد فروش دو بخش به پایان رسید. در کل ۱۸ دقیقه فروش آنها به پایان رسید. تقاضای خرید بسیار زیاد و نجومی بود.

منابع:

1- وبسایت CoinTelegraph

2- وبسایت میهن بلاک چین، توکن های بیت تورنت (BTT) کمتر از ۱۵ دقیقه در صرافی بایننس فروخته شد!

3- وبلاگ بیت کوین رایگان، افزایش قیمت زیاد ترون و بایننس کوین و علت آن