دنیای امروز روز به روز به سمت راحت کردن کارها پیش می رود و در عین حال پدیده ای جدید خلق می شود. از جمله این پدیده های جدید، ارز دیجیتال است که روز به روز کاربردش گسترده تر می شود و افراد بیشتری از آن استفاده می کنند. به همین دلیل دستگاه های خودپرداز نیز برای آنها در نظر گرفته می شود و تازه ترین مورد از این را برای ارز دیجیتال بیت کوین در شهر نیویورک شاهد هستیم.

رسانه کلیک – دسترسی هرچه ساده تر به ارزهای دیجیتال از اهداف اصلی بسیاری از شرکت هاست. به دنبال این موضوع، خرید بیت کوین از خودپرداز برای مردم نیویورک امکان پذیر شد.


بنا بر اخبار منتشر شده، به دنبال اعطای مجوز به شرکت LibertyX توسط اداره خدمات مالی نیویورک، مردم این شهر از این پس قادر خواهند بود تا به وسیله دستگاه های خودپرداز و کارت‌های بانکی خود، ارز بیت کوین خریداری کنند. شرکت LibertyX اولین شرکتی است که این مجوز را از سوی اداره خدمات مالی نیویورک دریافت کرده است.

کمپانی LibertyX برای اجرایی کردن این پروژه تنها نبوده و این پروژه با مشارکت و همکاری شرکت های Genmega و LibertyX صورت گرفته است. خودپردازهای Genmega می توانند سرویس های LibertyX را فعال کنند و از این طریق مشتریان علاقه مند، ارز دیجیتال بیت کوین خریداری کنند. این پروژه حاصل 5 سال تلاش این کمپانی هاست و هدف آن، دسترسی هرچه ساده تر عموم به ارزهای مجازی است.

کریس ییم، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل کمپانی LibertyX در این باره می گوید:

    ما در پنج سال گذشته به طور مداوم تلاش کردیم تا شرایط خرید ارزهای دیجیتال را ساده تر کنیم؛ حال، تجربه خرید ساده، راحت و مورد اطمینان ارزهای دیجیتال از طریق خودپردازهای موجود را به خریداران هدیه کردیم.

مراحل خرید بیت کوین از خودپرداز همانند برداشت پول از آن هاست، با این تفاوت که کاربر به جای وجه نقد، بیت کوین دریافت خواهد کرد. علاوه بر این، کارمزد بیشتری نیز از حساب کاربر کسر خواهد شد.

در طی سال گذشته، تعداد دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال افزایش داشته، به طوری که تاکنون 4229 دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در سراسر جهان راه اندازی شده است. ایالات متحده با 2551 دستگاه، بیشترین سهم را دارد؛ پس از آن نیز کانادا دارای 707، استرالیا 265 و بریتانیا نیز 212 دستگاه هستند.

تعداد دستگاه های خودپرداز مرتبط با ارز دیجیتال نیز در آینده ای نزدیک، بیشتر خواهد شد. کمپانی های بسیاری هستند که قصد دارند این پروژه را در کشورهای مختلف جهان، پیاده سازی کنند.

منابع:

وبسایت Use The Bitcoin

وبسایت کلیک