زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت تلاش کردیم با همفکری و هم اندیشی با صاحبان و فعالان این حوزه و همچنین وزارتخانه های مرتبط با استخراج رمز ارزها، دستورالعمل را نهایی کنیم و آن را در شهریور  ابلاغ می کنیم.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شاتا، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:

جنس این کار با سایر تولیدات صنعتی کمی متفاوت است و چارچوب‌های موجود برای این فرایند، باید با نگاه متفاوت تدوین شود.

زرندی افزود:

با توجه به جدید بودن موضوع استخراج رمز ارز در کشور تلاش کردیم با همفکری و هم اندیشی با صاحبان و فعالان این حوزه و همچنین وزارتخانه‌های مرتبط با استخراج رمز ارزها، دستورالعمل را نهایی کنیم و آن را در شهریور ماه ابلاغ می کنیم.

او بیان کرد در موضوع استخراج رمز ارزها، یکی از موفق‌ترین عکس العمل‌هایی که در خصوص مواجهه با فناوری‌های نوین می توان داشت را انجام دادیم.

معاون طرح و برنامه افزود در گذشته با تأخیر زیاد و همچنین با نگاهی بسته به این جور فناوری‌ها و کسب و کار‌ها برخورد می‌شد، اما در این موضوع عکس العمل و فوریت تصمیم‌گیری خوبی اتفاق افتاد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت در دستورالعمل ملاحظات وزارت نیرو ارتباطات و سایر دستگاه‌ها لحاظ شده و تلاش می‌کنیم شرایط مساعدی را برای فعالان این بخش فراهم آوریم.

او تصریح کرد:

با ابلاغ دستورالعمل استخراج رمز ارزها، از فعالیت‌های زیرزمینی و غیر قانونی جلوگیری می‌شود و این فعالیت بصورت رسمی و قانونی ادامه پیدا می‌کند.

در این جلسه معاون وزیر نیرو و مدیرعامل توانیر و معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دیدگاه‌های خود را در خصوص دستور العمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارز‌ها ارائه کردند.

منابع:

میهن بلاک چین

باشگاه خبرنگاران جوان